Domaine Peiriere Savignon Reserve

Nazwa wina: Domaine Peiriere Savignon Reserve
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Co my tu mamy: niedrogie sauvignon blanc z langwedockiej regionalnej kategorii Pays d’Oc, która produkuje całe morze (20% całego francuskiego eksportu!) wina, zwykle młodego, prostego, gotowego do picia. Winiarze z Langwedocji lubią też jednak wypuszczać perełki w dobrych cenach, a ta flaszka wygląda schludnie i elegancko, więc dajmy jej szanse.

Domaine Peiriere Savignon Reserve

24,99zł
Francja, Pays d’Oc
Białe, wytrawne

W nosie „po europejsku” – nie zaznamy tu strzelających jak z katapulty ostrych aromatów, raczej stonowany, subtelny bukiet, jednak cechy charakterystyczne dla sauvignon blanc są zachowane – jest limonka, zielone jabłko, są akcenty trawiaste i delikatnie mineralne tło. Po lekkim ogrzaniu dochodzą też słodkie pół-tropikalne nuty więc całość robi się pełniejsza i ciekawsze. Jest ok.

W ustach wyważone, z kwasowością zaznaczoną, lecz niższą od spodziewanej – dodaje mu to uniwersalności, ale odbiera charakteru. Klasyczna paleta smaków z cytrusami i zielonym jabłkiem na języku. Finiszuje dość krótko, zostawiając przyjemny, lekko pieprzny posmak.

Just codzienne, wytrawne wino. Smaczne, porządnie skrojone, bezpieczne. Nie będzie to nasz faworyt, ale nie ma do czego się przyczepić. Jeśli macie parcie na sauvignon blanc, śmiało możecie brać – nie zawiedzie, ale specjalnie po nie jeździć to by była przesada.

3,5/5