Dr. Zenzen Dornfelder Alkoholfrei

Nazwa wina: Dr. Zenzen Dornfelder Alkoholfrei
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 23,99 PLN

 

Rynek win bezalkoholowych rozwija się szybko, prawie każdy sklep ma już takie pozycje na swoich półkach. Nic dziwnego, że i w Dużym Benie znaleźliśmy dwie takie pozycje. Po ostatniej jakościowej klapie w panelu win 0% z Winnicy Lidla liczymy, że w końcu trafimy na godne polecenia propozycje dla abstynentów. Na wstępie już widzimy progres – etykiety są bardzo schludne i eleganckie. Sprawdźmy, jak te dwa niemieckie klasyki – riesling i dornfelder, odnajdą się bez procentów w składzie.

Dr. Zenzen Dornfelder Alkoholfrei
23,99zł
Duży Ben
Czerwone, bezalkoholowe

Wita nas bardzo ładny, owocowy aromat. Prawie nie ma skojarzeń z substytutem wina, z sokiem winogronowym – jest co prawda lekki puder i guma balonowa, ale na pierwszym planie jednak truskawka, poziomka, słodka wiśnia.

W ustach nawet przyzwoicie zachowany balans kwasowości i słodyczy. Tanin i ciała oczywiście nie uświadczymy, ale pije się całkiem przyjemnie, z posmakiem soku wiśniowego. Proste, ale całkiem smaczne. Czy wypełni pustkę w sercu po ukochanym trunku z procentami? Raczej nie. Ale od czasu do czasu jeden wieczór może się z nim przemęczymy.

3/5