Dr. Zenzen Riesling Alkoholfrei

Nazwa wina: Dr. Zenzen Riesling Alkoholfrei
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 22,99 PLN

 

Rynek win bezalkoholowych rozwija się szybko, prawie każdy sklep ma już takie pozycje na swoich półkach. Nic dziwnego, że i w Dużym Benie znaleźliśmy dwie takie pozycje. Po ostatniej jakościowej klapie w panelu win 0% z Winnicy Lidla liczymy, że w końcu trafimy na godne polecenia propozycje dla abstynentów. Na wstępie już widzimy progres – etykiety są bardzo schludne i eleganckie. Sprawdźmy, jak te dwa niemieckie klasyki – riesling i dornfelder, odnajdą się bez procentów w składzie.

Dr. Zenzen Riesling Alkoholfrei
22,99zł
Duży Ben
Białe, bezalkoholowe

Aromat wina jest całkiem niezły i tylko delikatna nuta słodkiego soku winogronowego w tle zdradza, że mamy do czynienia z produktem bezalkoholowym. Poza tym w bukiecie znajdziemy cytrynę i skórkę zielonego jabłka. Prościak, ale czysty i przyjemny.

W ustach natomiast już tak różowo nie jest. Ostra, cytrynowa kwasowość, znana raczej z lemoniady niż z wina, dominuje bukiet. Słodyczy nie ma przesadnie dużo, co w normalnych okolicznościach uznalibyśmy za plus, ale w tej kompozycji jakoś nie potrafimy się tym cieszyć. Smaki są proste, cytrusowo-jabłkowe, krótkie. Kiedy język już przyzwyczai się do tej kwasoty to jest w miarę pijalne, ale i tak wybralibyśmy zamiast niego lemoniadę.

2/5