Encostas de Lisboa Branco 2018

Nazwa wina: Encostas de Lisboa Branco 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 16,99 PLN

 

Że w Biedrze jest sporo butelek z Portugalii to nic nowego. Często zresztą na dobrym poziomie. Dotrzechdych sprawdza wino spod portugalskiej stolicy w sympatycznej flaszce z tramwajem.

Encostas de Lisboa Branco 2018
16,99zł
Biedronka
Białe, wytrawne
Portugalia, Lizbona

Intensywny, jednak dość banalny zapach oparty o zielone jabłka i cytryny. Kontretykieta nie ściemnia,  znajdziemy tu trochę egzotyki w postaci banana i ananasa z dodatkiem brzoskwini. Zarys kwiatowej perfumy w tle. Nie kładzie na łopatki, ale daję radę.

W ustach nawet soczyste, z bardzo wyraźną pestkową goryczką, która nadaje sporo charakteru, ale u wielu skreśli to wino w przedbiegach. Biały grejpfrut, jabłka, skórka cytryny rzucają się na kubki smakowe jako pierwsze, ale są też brzoskwinie i morelowa nuta. Kwasowość nie przesadna, zbalansowana. Struktura nieco solidniejsza niż większość wytrawnych marketowych opcji w podobnej cenie. Nie ma mowy o wielkim finiszu, ale posmak trwa kilka dłuższych chwil.

Nie jest to jakaś znowu rewelacja, ale całkiem przyzwoity zakup za mniej niż dwadzieścia złotych. Może podobać się trochę większe ciałko, przyjemny balans i sporo owoców z goryczkowym twistem. Kilkanaście złotych za tę flaszkę nie będzie wyrzucone w błoto, ale to raczej proste wino- daleko nam do przesadnych zachwytów.

3,25/5