Encostas de Lisboa Tinto Reserva 2017

Nazwa wina: Encostas de Lisboa Tinto Reserva 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 18,99 PLN

 

Z cyklu warto wiedzieć: etykieta głosi, że to wino zrobiono z trzech szczepów; o ile castelao i touriga nacional to odmiany typowo portugalskie, to aragonez większośc zna zapewne pod nazwą tempranillo. Etykieta z tramwajem może się podobać, a jak będzie z samym winem?

Encostas de Lisboa Tinto Reserva 2017
18,99zł
Biedronka
Czerwone, wytrawne
Portugalia, Lizbona

Aromat jest mocny. Czuć go z dala i dobrze, bo pachnie naprawdę godnie. Wiśnie i śliwki sprawiają, że nos jest mocno owocowy i apetyczny, ale zapach zakładu stolarskiego, skóry i suszonych fig nadają bardziej eleganckiego sznytu. Nic nie dominuje stanowczo, dużym plusem jest wzajemne przeplatanie i uzupełnianie się aromatów. Podoba nam się ten miks.

W ustach jest soczyste, wiśniowo-śliwkowe (szoku nie ma), z niezłą strukturą. Owoce są dzielnie wspierane przez delikatne liście tytoniu i skórę z dodatkiem drewnianych desek i goździków. A wszystko przyprawione szczyptą cynamonu i koperku. Nie ma tu dużo kwasowości, stąd momentami wydaje się przebijać słodycz, ale w kontrze są gorzkawe taniny- jeszcze młode i lekko chropowate,  ale nie nachalne, dobrze wpisują się w całość. Jest raczej bezpośrednie, choć intensywne to dość płaskie, stąd niezbyt rozbudowany finisz.

Dobry balans, żywy owoc, łatwość picia i duża koncentracja smaku. Czego brakuje? Pewnie głębi, ale płacimy za nie 19 złotych i za tę cenę dostajemy smaczne, nieprzekombinowane wino. Jesteśmy zadowoleni.

3,75/5