Equilibrio Monastrell 9 Meses

Nazwa wina: Equilibrio Monastrell 9 Meses
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Fine Wine
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 45 PLN

 

Witamy w gorącej Jumilii. Jeśli chodzi o Hiszpanię, to zwykle stawiamy na Tempranillo, ale gdy jest okazja spróbować tamtejszego Monastrella, nie marudzimy. Wręcz przeciwnie.

Equilibrio Monastrell 9 Meses
45zł
Czerwone, wytrawne
Fine Wine

Wino pachnie jagodami w czekoladzie, likierem wiśniowym, wanilią i czekoladą. Wszystkie składowe bukietu są w dobrych proporcjach, nic nie pcha się przed szereg – jest intensywnie, mocno, ale elegancko, z dobrą równowagą owocu i beczki (no dobra, 60/40 dla beczki, ale i tak jest to dobra proporcja).

W ustach pełne, intensywne, długie. Wypełnia podniebienie smakiem śliwek w czekoladzie, kakao, owoców leśnych. Kwasowości nie ma wiele, ale nie jest mdłe, ma piękną dawkę gładkich tanin i waniliowej słodyczy na finiszu. Po przełknięciu zostaje z nami dość długo, przypominając o sobie posmakiem czekolady i subtelnym rozgrzewaniem alkoholu.

Kawał wina. Świetne, naprawdę. Bogate, intensywne, złożone, w dość komercyjnym stylu beczkowanego wina z południa Europy, ale jest to ten styl w bardzo dobrym wydaniu. Jest to jedno z tych win, które się kupuje, gdy ktoś prosi „przynieś jakieś dobre wino”. Zdecydowanie polecamy.

4,5/5