Esprit Bio Sauvignon Blanc 2018 Selekcja Makłowicz

Nazwa wina: Esprit Bio Sauvignon Blanc 2018 Selekcja Makłowicz
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Stacja paliw BP
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 36,99 PLN

 

Esprit Bio Sauvignon Blanc 2018 
36,99 zł
Białe, wytrawne
Francja, Pays d'Oc

Wielokrotnie wspomniana na łamach tego portalu nasza słabość do Roberta Makłowicza siłą godną rycerzy Jedi skłoniła nasze ręce do sięgnięcia do portfela i uszczuplenia go o całe 37 zł... Cóż, oby nazwisko idola i certyfikat uprawy biologicznej nie okazały się jego jedynymi atutami...

Zapach może nie bardzo intensywny (a już zwłaszcza jak na sauvignon blanc), ale naprawdę przyjemny - jest bardzo ładna nuta cytrusowa, akcent trawiasty, drugi głos dojrzalszych owoców tropikalnych, a w miarę kręcenia kieliszkiem pojawia się nuta siarczanej mineralności. Sporo warstw jak na jeden trunek - może wysoka cena okaże się uzasadniona?

W smaku klasyka sauvignon blanc średniej półki - kwasowość średnia z plusikiem, ciało lekkie, trochę wodniste, jednowymiarowy smak cytrusów i skórki jabłka z nieśmiałym pieprznym uszczypnięciem na finiszu. Nie jest wybitnie, ale jest bardzo przyzwoicie - smaki są dobrej jakości i intensywności. Podsumowując, to wino jest wartościowym produktem na rynku - jest bio (to ważne dla części konsumentów), jest rekomendowane nazwiskiem pana Roberta (to ważne dla Makłowicz-ultrasów, czyli np. nas), jest dostępne 24/7 piątek, świątek, czy niedziela. Jeśli będziemy potrzebować kupić więcej niż przyzwoite sauvignon blanc po drodze do cioci podczas niedzieli bez handlu - odżałujemy te 7 zł ponad nasz limit i kupimy Esprit Bio.

4/5