Faustino Rivero Ulecia Vendimia Seleccionada

Nazwa wina: Faustino Rivero Ulecia Vendimia Seleccionada
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Faustino Rivero Ulecia Vendimia Seleccionada
Czerwone, wytrawne
19,99 zł
Hiszpania

Rioja - królowa apelacji hiszpańskich, do tego flaszka w wersji o enigmatycznym kryptonimie "vendimia seleccionada", co znaczy "wyselekcjonowany zbiór". Powiało luksusem, co nie? Zobaczmy, ile tego luksusu udało się napchać we flaszkę z Żabki za niecałe 2 dychy...

Zapach wiśni z pestką, jagód, nieco malin... szkoda, że w identyfikacji bukietu przeszkadza wybijający się na pierwszy plan etanol. W tle majaczy szczypta czarnego pieprzu, skóry, polnych ziół i nuty balsamiczne - widocznie wino spędziło jakiś czas w dębie.

Pierwszy łyk i już wiemy, że na pewno spędziło trochę czasu w beczkach. Kwasowość zaznaczona, tanina zadziorna - dzieje się. Jesteśmy zaskoczeni, bo po winie z fancy tytułami na etykiecie za mniej niż 2 dychy w bądź co bądź drogim sklepie, spodziewaliśmy się nijakiej lipy, a tu zaskoczenie - wino jest charakterne, całkiem smaczne (czarna porzeczka, śliwka, skóra), z fajnym, niezbyt długim, ale na pewno zaznaczonym finiszem, przynoszącym posmak ciemnej czekolady i pieprzu. Brakuje mu nieco elegancji i ciała, ale c'mon, nie wymagajmy złotych gór kupując w Żabce na ostatnią chwilę i wydając jednego Chrobrego.
Jako nieźle skrojona, dobrze zbudowana, charakterna Rioszka dostępna w niedzielę bez handlu - bomba. Polecamy.


4/5