Federico Paternina Verdejo 2018

Nazwa wina: Federico Paternina Verdejo 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 21,99 PLN

 

Federico Paternina Verdejo 2018
21,99zł
Biedronka
Białe, wytrawne

Verdejo, czyli hiszpańska odpowiedź na dominujące obecnie rynek białych aromatycznych win sauvignon blanc. Dziś plądrując półki Biedronki trafiliśmy na butelkę od dużego i znanego producenta. Cena okazyjna, flaszka wygląda fajnie... Będzie
hit?

Wino wita nas bukietem, jakiego oczekujemy po aromatycznej flaszce na lato - jest cały kosz cytrusów - limonki, grapefruita, trochę trawy i tło w postaci słodszych, egzotycznych owoców jak mango i melon. Fajnie, odświeżająco i czysto. Aromat zdecydowanie zachęca do konsumpcji.

W ustach jest całkiem krągłe - ciała nie brakuje, 13% alkoholu robi swoje. Kwasowość jest zaznaczona ale nie przegięta, świeża i chrupka. W smaku podobnie jak w nosie - cytrusy plus nutka egzotyki. Finisz średniej długości, bez męczącej goryczki. Biorąc pod uwagę, że wybierając je oczekiwaliśmy świeżego, niezobowiązującego wina na lato - uznajemy to za plus.

Panie Federico, dziękujemy za kolejnego pewniaka do naszego letniego arsenału. Fajerwerków może nie ma, ale naprawdę nie ma też się do czego przyczepić. Dobry świeży aromat, przyjemny smak, kawałek ciała, ładna flaszka i uznany producent. I to wszystko za dwie dychy z groszem. Dajemy rekomendację!

4/5