Francois Dubessy Malbec Comte Tolosan 2017

Nazwa wina: Francois Dubessy Malbec Comte Tolosan 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Malbec od dawna kojarzy się głównie za Argentyną, ale to przecież szczep narodzony we Francji! Mimo, że nie jest tu taką gwiazdą jak za wielką wodą, a najczęściej służy jako dodatek do kupaży, to czasami można się natknąć na butelkę, w której gra pierwsze skrzypce. Najbardziej znane pochodzą z wioski Cahors, ale w otaczającej ją regionalnej strefie Comte Tolosan też znajdziemy producentów, którzy robią 100% malbeca. Przykład w Lidlu.

Francois Dubessy Malbec Comte Tolosan 2017
19,99zł
Lidl

Czerwone, wytrawne
Francja, Sud-Ouest

W nosie intensywne maliny i świeże śliwki przeplatają się z laską wanilii i tytoniem. Przyjemny zapach granata i melasy. Trochę słodko, ale świeżo. Momentami niestety kompotowo, ale oceniamy na plus- jest ciekawie, niebanalnie, owocowo.

W ustach malinowy syrop, jeżyny, posmak jagód i wiśni. Znajdziemy trochę żwiru i zielonych łodyg kwiatów. Gdzieś w tle migoczą gorzka czekolada i kakao. Zaznaczona, elegancka kwasowość, stara nie wybijać się na pierwszy plan. Nie jest zbyt mocarne- raczej średnie ciało. Taniny mocne, niestety trochę drewniane. Finisz krótkawy, ale smaczny, bogaty w owoce.

Po pierwsze: fani argentyńskich malbeców nie do końca odnajdą te same właściwości. Jednak wino może się podobać. Momentami kanciaste, ale jeśli szorstka tanina jest dla was do przeżycia to warto spróbować, bo jest całkiem przyjemne w odbiorze. Ale wielce zachwycać się nie zamierzamy.

3/5