Gamziri Saperavi Khareba

Nazwa wina: Gamziri Saperavi Khareba
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Intermarche
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Przyznajemy, rzadko decydując się na wydanie małej fortunki, jaką jest górna granica naszego budżetu – trzy dyszki, wybieramy wino gruzińskie. Zwłaszcza na wytrawne. Gruzja rządzi w segmencie niezłych półsłodkich/półwytrawnych ze średniej półki cenowej, ale może czas sprawdzić, czy w innej materii też ma coś do powiedzenia? Sprawdzamy!

Gamziri Saperavi Khareba
29,99zł
Intermarche
Gruzja, Kakheti

Nos dość skryty, ale warto się chwilę przemęczyć i zgłębić wnętrze kieliszka, bo czeka na nas całkiem interesujący aromat – pełen nut smażonych owoców, powideł, suszonych śliwek, skóry. Dalsze tło ziołowe, z akcentem czarnego pieprzu. Ciekawe, choć na dłuższą metę brakuje odświeżającej nuty owocowej.

Usta dość szorstkie, o wyraźnie zaznaczonej kwasowości, która ze względu na szczątkową słodycz i niezbyt krągłe ciało wydaje się dominująca. Smakuje śliwką, gorzką czekoladą, ale od smaku dużo bardziej nasza uwaga skupia się na finiszu, który, mimo, że dość krótki, to wyraźnie ziołowo-pieprzny z łodygową taniną.

Szorstki zawodnik z tego Gruzina, żaden przyjemniaczek. Ma w sobie jakiś nieokrzesany urok, jak osiedlowy łobuz, który jak wiadomo kocha mocniej. Dla koneserów mocnych wrażeń może być interesujący, reszta może uciec w popłochu. Ocena dla zwrócenia Waszej uwagi.

3,75/5