Gewurztraminer Vin d’Alsace 2018

Nazwa wina: Gewurztraminer Vin d’Alsace 2018
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 22,99 PLN

 

Hate it or love it - taki jest alzacki gewurztraminer. Liczymy na aromatyczne, nieprzesadzone wino do radosnego popijania przy Netflixie dziś wieczorem. Oby tylko nie był dusząco perfumowy, tego nie lubimy...

Gewurztraminer Vin d’Alsace 2018
22,99zł
Białe, półwytrawne

W aromacie klasyka gewurzów w wersji medium/low – są nuty kwiatowe, różane, słodka pomarańcza, znajdzie się też nuta miodu. Słodko, perfumowo, na szczęście jest też akcent jabłek, który odświeża cały bukiet. Fani stylu mogą marudzić na przeciętną moc tego aromatu, nam jednak podoba się jego balans i nieprzerysowanie.

W ustach sporo słodyczy, kwasowość nie nadąża jej równoważyć, ale rozumiemy, że to taki styl – winopijcom uczulonym na kwasy będzie wchodzić jak złoto. Ma trochę ciała, niespiesznie rozlewa się po ustach, przynosząc smaki dojrzałej pomarańczy, słodkiej brzoskwini, miodu oraz delikatną goryczkę na finiszu.

Nieco przesłodzony, ale w sumie dobry gewurztraminer – fani stylu będą zadowoleni. Reszta też, jeśli weźmie do niego jakieś słodkie ciacho. Jest smaczny, krągły i aromatyczny – dajemy rekomendację.

3,75/5