Gilles Gobin Rose d'Anjou 2018

Nazwa wina: Gilles Gobin Rose d'Anjou 2018
Rodzaj wina: Różowe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Choć gwiazdy Doliny Loary to przede wszystkim doskonałe sauvignon blanc z Sancerre i Pouilly, to różowe wina z tego pięknego regionu mają swoich licznych fanów. Czy propozycja Lidla jest warta zachodu i dwudziestu złotych?

Gilles Gobin Rose d'Anjou 2018
19,99zł
Lidl
Różowe, półwytrawne
Francja, Dolina Loary

Aromat zwiewny i delikatny jak chmurka. Początkowo jeszcze czuć czerwone owoce jak poziomka i żurawina z dodatkiem gumy Turbo, ale po niedługim czasie zostaje niewiele ciekawej treści. Mogło być lepiej, ale na pewno da się dużo gorzej.

W ustach słodkawa truskawka, kwaskowa żurawina i płatki róż. Gdzieś głębiej można rozpoznać grejpfruta i balonową gumę-kulkę. Cukier momentami przegięty, kwasowość choć wyczuwalna i żywa nie całkiem go tonuje, parametry rozbiegają się jak dzieciaki z ADHD, nie tworząc spójnej całości. Raczej lekkie, ale nie daje wkurzającego wrażenia wodnistości. Widmo całkiem przyjemnych tanin błądzi gdzieś w tle. Finisz należy uznać za poprawny, niezbyt długi ale obecny i przyjemny, landrynkowy ale nie sztuczny.

Rose jakich wiele, mocno przeciętne ale nie tragiczne. Mocno schłodzone może spodoba się lubiącym trochę słodyczy, przy zachowaniu orzeźwiających właściwości. W tej cenie najlepsza ocena to "może być".

3/5