Gruner Veltliner Reserve 2016

Nazwa wina: Gruner Veltliner Reserve 2016
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Szybki research, co oznacza słówko „Reserve” – nieczęsto spotykamy bowiem ten termin na butelce austriackich bieli. Ok, już wiemy – w tym przypadku nic. Just marketing. No nic, i tak jesteśmy dobrze nastrojeni – wino pochodzi z okolic Wachau, miejsca, które rodzi bardzo dobrych przedstawicieli gatunku. Czy da się takiego dostać w pobliskim dyskoncie za dwie dychy? Sprawdźmy.

Gruner Veltliner Reserve 2016

19,99zł
Białe, wytrawne

Zaczyna się bardzo miło, bo charakterystycznym, wyraźnym aromatem soczystego jabłka, nutą miodu, dojrzałej cytryny, odrobiną ziół. Nie spodziewaliśmy się takiego miękkiego i ciepłego nosa po austriackim grunerze, ale to mile zaskoczenie.

Bardzo kulturalne w ustach, kwasowość jest obecna, ale nie dominująca, nawet krągłe ciało, sporo smaku – dojrzałe jabłko, skórka cytryny, odrobina ziół i pikantności. W ustach zostaje na dłuższy moment, kończy się odrobiną szlachetnej goryczki.

Nie ma się do czego przyczepić, a nawet więcej – jest ciekawe, niebanalne i smaczne. No i cena – niecałe dwie dyszki. Nie wykluczamy, że po nie wrócimy.

3,75/5