Hachon Reserva Ribera del Duero 2015

Nazwa wina: Hachon Reserva Ribera del Duero 2015
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

/wino recenzowane na żywo podczas podcastu Winne Pogaduchy #5 <-- posłuchaj!/

Hachon Reserva 2015
29,99zł
Lidl
Czerwone, wytrawne

Aromat jest dość intensywny, z nutami mocno przetworzonych, ciemnych owoców, dżemu wiśniowego, likieru z czarnej porzeczki. Po chwili na pierwszy plan wychodzą jednak nuty od beczki – słodka wanilia, czekolada, na trzecim planie akcenty ziołowe. Zdarzało nam się wąchać już bardziej intensywne i głębokie Ribery, ale jak na flaszkę do trzech dych – jest nawet więcej niż ok.

W ustach dębowa beczka jest jeszcze bardziej wyczuwalna niż w nosie – mamy sporą dawkę wanilii, gorzkiej czekolady, likierowych owoców. Wszystkie te ciężkie smaki są, na szczęście, umiejętnie przełamane przez wyraźnie zaznaczoną kwasowość – mówimy „na szczęście”, bo nam to bardzo odpowiada – odświeża cały bukiet, ale dla niektórych może to być niekoniecznie miła niespodzianka. Z minusów – taniny mogłyby być gładsze (mały minusik), a finisz dłuższy (większy minusik).

Muskularne, mocno podkręcone beczką, ale też z wysoką kwasowością i sporą dawką tanin – jeśli to dla was wada, to jest na to ratunek – odpowiednia potrawa na talerzu. Krwisty stek może tutaj zmienić wszystko.

3,75/5

Hachon Reserva 2015 Do Trzech Dych Pl