Hubert Beck Riesling Vieilles Vignes 2018

Nazwa wina: Hubert Beck Riesling Vieilles Vignes 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Alzacki riesling, w swojej charakterystycznej butelce flute, to coś, za czym często rozglądamy się tęsknym wzrokiem po marketowych półkach. Biedronkowa propozycja daje nam dodatkowo elegancką etykietę z rycerzem na koniu oraz to słynne, tajemnicze „vieilles vignes”, czyli „stare krzewy”. Jak już wspominaliśmy, nie ma przepisów uściślających, jak stary musi być stary krzew. Może więc to tylko taka bajera, a może objawi się lepszą koncentracją? Sprawdźmy.

Hubert Beck Riesling Vieilles Vignes 2018
24,99zł
Biedronka
Francja, Alzacja

Bukiet pokazuje tę drogeryjną twarz Alzacji – mocne nuty perfumowane, słodkie. Pod nimi kwiat pomarańczy, brzoskwinia i cytrusy. Nie jest na szczęście dusząco intensywny i pudrowy, także da się spokojnie wziąć kilka głębszych wdechów i nie zemdleć. W sumie nam się podoba, ma w sobie jakiś seksapil i eteryczność.

W ustach jest nie tak świeże, jak byśmy chcieli, kwasowość ma niższą, niż lubimy w rieslingu i ma ciut zbyt wysoką goryczkę na finiszu. Ale to takie ciut wady, nic co by to wino dyskredytowało, bo charakter w ustach zgadza się w sumie z tym, co było w aromacie. Mamy dość przyjemny smak dojrzałych jabłek, brzoskwiń, lekkie z plusem ciało i gładką teksturę.

Całkiem smaczny, aromatyczny riesling o komercyjnym zacięciu. Nikt pokłonów mu bił nie będzie, ale ostatecznie pije się nieźle i na pewno wielu urzeknie jego miękki, eteryczny charakter.

3,5/5