Isla Negra Exclusive Edition Moscato 2017

Nazwa wina: Isla Negra Exclusive Edition Moscato 2017
Rodzaj wina: Białe, Słodkie
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Chilijsko-biedronkowa seria Isla Negra to wina poniżej dwóch dych, które do tej pory nieźle się broniły w naszych testach; dla szukających bezpiecznego wyboru w niskiej cenie prezentowały się nieźle. Producent pokusił się też o słodką pozycję, wybór padł na muscat.

Isla Negra Exclusive Edition Moscato 2017
14,99zł
Biedronka
Białe, słodkie
Chile

Mocny aromat, choć świeższy i mniej słodki niż można by się spodziewać po muskacie. Obowiązkowe kwiatowe aromaty obecne, razem z mandarynką, brzoskwinią i gruszką. Całkiem przyjemny, lekki, choć intensywny, to nienachalny.

Bardzo słodko, cukier nie czai się tylko uderza od razu z pełną mocą. Jest kwasowość, która próbuje go okiełznać i nadać nieco więcej treści. Momentami bardzo udanie. Znajdziemy bez wysiłku melona, miód i gruszki, daje o sobie znać deserowa pomarańcza. Nieco rzadkie, choć w różowych okularach powiemy, że lekkie. Wcale nie tak krótki (choć bez przesady), brzoskwiniowo-miodowy finisz.

Zgrabny, całkiem świeży, ładnie pachnący i nie przesadzony słodziak. Brak mu trochę treści, ale cukier nie jest szczęśliwie jedynym co oferuje. Nie urwie niczego poniżej pleców, jednak dla fanów słodyczy, sprawdzi się w ciepły, letni wieczór w plenerze. No i nie potrzeba otwieracza.

3/5