Jack Rabbit Premium Selection Sauvingon Blanc 2018

Nazwa wina: Jack Rabbit Premium Selection Sauvingon Blanc 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 23,99 PLN

 

Jack Rabbit Premium Selection Sauvingon Blanc 2018
Białe, wytrawne
23,99 zł
Chile

Selekcja premium Jacka Królika - marki znanej wszystkim oszczędnym klientom Żabki. Chilijskie sauvignon blanc to często dobre combo między świeżością, kwasowością a słodyczą i ciałem. Jak będzie we flaszce od dużego, komercyjnego producenta?

Aromat średnio intensywny, ale ładny. Kto będzie szukał tu archetypu szczepu, to coś znajdzie - jest skórka cytryny, szczypta trawiastości, odrobina słodkiego melona. Kocich sików (dla nieświadomych - jeden z typowych dla SB aromatów) nie stwierdzono. Nie jest źle, ale od sauvignon blanc oczekujemy nieco większej intensywności.

Kwasowość średnia z plusem, niestety wino jest wodniste i zdecydowanie oszczędza nam wrażeń smakowych. Co bardziej uprzejmi powiedzą, że jest "delikatne", nas jednak kuszą bardziej epitety "nijakie" i "płaskie". Szybko znika w ustach, pozostawia za sobą jedynie ślad skórki grejpfruta. Nie jest może okropne, ale naprawdę za 25 zł można kupić o niebo lepsze sauvignon blanc. Będąc w Żabce weźcie je tylko wtedy, jeśli jesteście napaleni na sauvignon blanc jak te króliki z etykiety na kapustę (bądź co bądź jakieś tam cechy stylu prezentuje), a mimo że wytrzepaliście wszystkie kieszenie, to nie dacie rady dołożyć 6 zł do South Banka.

2/5