Jean Cornelius Pinot Gris 2018

Nazwa wina: Jean Cornelius Pinot Gris 2018
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Jean Cornelius Alsace Pinot Gris 2018
Lidl
24,99zł
Białe, półwytrawne

/wino testowane podczas rozmowy z Maciejem w naszym podcaście "Winne pogaduchy" - sprawdźcie nagranie! https://www.dotrzechdych.pl/winne-pogaduchy/

Jean Cornelius Pinot Gris Do Trzech Dych Pl 2

Oko: kolor ciemnej platyny, ciemniejszy, niż zwykle widuje się w pinot gris. Zbyt szybko wpadł w ten odcień jak na wino z 2018r – radzimy nie czekać z jego wypiciem, jego czas już nadszedł.

Nos: w pierwszym wdechu czuć praktycznie wyłącznie aromat stłuczonego jabłka, nie do końca zachęcający, mało intensywny. Na szczęście po zamieszaniu wszystko zmienia się na korzyść wina (porada – zawsze róbcie eksperyment z wąchaniem wino przed i po zamieszaniu – to niesamowite, co odrobina tlenu robi z bukietem) – poza jabłkiem pojawiają się też morele, brzoskwinie i nuty magnolii. Widać winu konieczna była intensywna gra wstępna.

Usta: sporo słodyczy – zapewne ok 8g cukru resztkowego, ale zarysowana kwasowość skutecznie ją balansuje. Nie jest to wino skomplikowane, smaki są dość proste, ale pije się je przyjemnie. Butelka bezpieczna, pogodzi zarówno laików, którzy szukają prostego półwytrawnego, jak i dla bardziej wymagających odbiorców, gustujących w winach wytrawnych.

Smaczne wino. Na pewno jest to lepsza propozycja od „Karola z Rosji” Jest OK!

4/5