JP 2{010}

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: JP Azeitao 2010 Tinto / Castelao, Aragonez, Syrah / producent: Bacalhoa Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 14,99 Miejsce zakupu: Biedronka Ocena: **, dość dobre

Gabriel z Karol opisywali już kilka win z tygodnia portugalskiego w Biedronce, niemniej do recenzji ciągle sporo zostało. JP Azeitao 2010 jest butelką z tej właśnie serii. Co więcej, butelką, po której powinniśmy się czegoś spodziewać. W końcu nie tak znowu często mamy szansę zakupienia trunku, który {fakt, że rocznik 2009} oceniany był przez Wine Enthusiast na 86 punktów. Cena bliska cenie sprzedaży w Portugalii też raczej skłania do zakupów. Czy jednak warto*?

Przed piciem wino było dekantowane. Zapach dość przyjemny, mocny, skoncentrowany, porzeczka, ale jakby i nuty drewna. Zaczęło się obiecująco, dobry standard. Niestety, w smaku było już o wiele gorzej. Płaski, słonawo-kwaśnawy. Nie wiem, gdzie producent wyczuł te rześkie nuty owocowe, które zamieścił w opisie wina. Do tego doszedł wyczuwalny delikatny gaz, oznaka wina młodego.

Podsumowując: nie to, że JP było winem złym, ale doskonale przeciętnym. Gdybym nie robił na bieżąco notatek, nie miałbym po nim żadnych wspomnień.

-----

* Na wszelki wypadek zdobyłem te informacje już po spróbowaniu zawartości butelki.