Juhasz Egri Bikaver 2016

Nazwa wina: Juhasz Egri Bikaver 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Bycza krew niejedno ma imię, o czym dobrze świadczy historia tego wina z rocznika 2011, które podzieliło blogerów. Wtedy było zwiewną i lekką interpretacją Egri Bikavera w cenie 19,99zł. Od tamtej pory przybyła mu nowa forma butelki oraz 5 złociszy do ceny półkowej. Czy w związku z tym zmienił się też jego charakter? Sprawdźmy.

Juhasz Egri Bikaver 2016

24,99zł
Czerwone, wytrawne

Bikaver o bardziej czereśniowo-ziołowych klimatach w bukiecie od większości kolegów z regionu, lekko drapiący w nosie, z wyczuwalną pestką i ziołowym pieprzem. Szkoda, że intensywność nieco kuleje, a poszczególnych nut trzeba się nieźle naszukać.

Totalnie ciekawe w ustach. Ale uwaga, nie dla każdego. Ciała nie wydaje się być zbyt dużo, ma za to wyraźnie podkreśloną kwasowość, odrobinę dziarskiej taniny, nuty pestek, czerwonych owoców i ziół w palecie oraz dość długi i pikantny finisz.

Smakuje jak mariaż pinota z nebbiolo, podkreślony węgierskim wigorem. Nie wiem, czy to obrazowe porównanie – w każdym razie nas wino zaintrygowało i butelka zniknęła nadspodziewanie szybko. Polecamy spróbować samemu.

4/5