Juhasz Egri Cuvee 2018

Nazwa wina: Juhasz Egri Cuvee 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Ponownie wino od producenta Juhasz, ponownie z Egeru, jednak nie jest to Bikaver, a Egri Cuvee. Być może nie było beczkowane, może nie spełniło innych warunków apelacji, a być może sam producent chciał rozróżnić dwie marki – tego nie wiemy. Mamy tylko nadzieję na kolejną do naszego arsenału pijalną flaszkę za nieprzyzwoicie niskie pieniądze. Sprawdźmy.

Juhasz Egri Cuvee 2018
14,99zł (11,99zł przy zakupie dwóch)
Czerwone, wytrawne

W pierwszej chwili pachnie generalnie tak sobie, owocowo, ale nie tak świeżo jak lubią pachnieć takie młodziaki. Po chwili jednak prosty aromat wiśni uzupełniają nuty pieprzno-ziołowe, a całość robi się nieco głębsza i ciekawsza. Jak na tę półkę cenową naprawdę nieźle.

Z jednej strony pijalne, z drugiej dziwnie niezbalansowane. Ma wycofaną kwasowość, średnio-lekkie ciało, ale na finiszu czai się spora pieprzność i lekka ziołowa gorycz. Dla jednych może być to punkt do efektu „wow”, my oddalibyśmy ją jednak za odrobinę więcej soczystości.

W tej cenie nie ma co wybrzydzać. Wino smaczne, trochę pogubione w swoich parametrach, ale nawet jako tako charakterne i udane. Tak wyobrażamy sobie niedrogie Węgry przywożone z wycieczek w bagażnikach aut naszych rodzimych turystów.

3,25/5