Kakhuri Gvinis Marani Aguna 2018

Nazwa wina: Kakhuri Gvinis Marani Aguna 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 31,99zł PLN

 

Nie ukrywajmy, wina gruzińskie półsłodkie kojarzą się nam jednoznacznie – z niedrogimi kompocikami do bezrefleksyjnego wypicia na pikniku czy przy Netflixie. To właśnie na przekór tej teorii zaciekawiła nas nowa seria win Kakhuri Gvinis Marani z regionu Kakheti dostępnych w Auchan. Ich półsłodkie propozycje zaczynają się od 31,99zł, dochodząc nawet do 49,99zł za butelkę. Sprawdźmy czy jest sens płacić takie pieniądze za gruzińskie słodziaki.

Kakhuri Gvinis Marani Aguna 2018
31,99zł
Czerwone, półsłodkie
Auchan

Aromat wino ma przyjemny, choć niespecjalnie intensywny. Nie jest przesadnie słodki, czuć co prawda w tle delikatną cukierkową nutę, ale na pierwszym planie mamy ładny zapach owoców leśnych, maliny, porzeczki, odrobinę dojrzalszej śliwki ze szczyptą ziół. Nie jest zły, jednak nie ma w nim też czegoś wyjątkowego, a niska intensywność i głębia odbierają mu niestety sporo klasy.

W ustach wino jest przyjemnie zbalansowane, poza sporą dozą cukru ma również zarysowaną lekko kwasowość, która delikatnie odświeża usta i nie pozwala nam się szybko „zamulić”. Ciekawy jest również profil smakowy, bo poza miękkimi cukrowo-owocowymi smakami mamy też sporą pewną dozę ziołowości i lekką pikantność na finiszu.

Wino nas zaskoczyło, zapowiadało się nudnie, a w ustach okazało się całkiem krzepkie i zwarte. Nie jest może wybitne, ale przyznajemy, wypiliśmy ze smakiem.

3/5