Kakhuri Gvinis Marani Akhasheni 2015

Nazwa wina: Kakhuri Gvinis Marani Akhasheni 2015
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 49,99 PLN

 

Nie ukrywajmy, wina gruzińskie półsłodkie kojarzą się nam jednoznacznie – z niedrogimi kompocikami do bezrefleksyjnego wypicia na pikniku czy przy Netflixie. To właśnie na przekór tej teorii zaciekawiła nas nowa seria win Kakhuri Gvinis Marani z regionu Kakheti dostępnych w Auchan. Ich półsłodkie propozycje zaczynają się od 31,99zł, dochodząc nawet do 49,99zł za butelkę. Sprawdźmy czy jest sens płacić takie pieniądze za gruzińskie słodziaki.

Kakhuri Gvinis Marani Akhasheni 2015
49,99zł
Czerwone, półsłodkie
Auchan

Wino ma dość słodki aromat, z nutami likierowej wiśni, śliwek, odrobiną czekoladowej bombonierki z nadzieniem z powideł (są takie?), mlecznej czekolady, kakaa. Głębia zapachu nie jest przesadna, wino zachowuje ciągle cechy świeżości owocu, bukiet jest ładny i zbalansowany, jednak przydałoby się trochę więcej intensywności.

W ustach, trzeba przyznać, ma klasę. Konkretna, lecz nieprzesadzona dawka słodyczy jest umiejętnie kontrowana delikatną kwasowością, w ustach przez dobrą chwilę utrzymuje się smak nalewki wiśniowej, mlecznej czekolady, kończy się gładkim finiszem z subtelną, gładką taniną.

Naprawdę smaczne wino. Być może najlepsze czerwone półsłodkie w historii tego portalu. Jest tylko jeden problem. Kosztuje pięć dych. Czy warto tyle za nie płacić? Ciężko powiedzieć. Widzimy dla niego rolę głównie przy kwestiach prezentowych.

4/5