Kakhuri Gvinis Marani Margaliti 2018

Nazwa wina: Kakhuri Gvinis Marani Margaliti 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Auchan
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 31,99 PLN

 

Nie ukrywajmy, wina gruzińskie półsłodkie kojarzą się nam jednoznacznie – z niedrogimi kompocikami do bezrefleksyjnego wypicia na pikniku czy przy Netflixie. To właśnie na przekór tej teorii zaciekawiła nas nowa seria win Kakhuri Gvinis Marani z regionu Kakheti dostępnych w Auchan. Ich półsłodkie propozycje zaczynają się od 31,99zł, dochodząc nawet do 49,99zł za butelkę. Sprawdźmy czy jest sens płacić takie pieniądze za gruzińskie słodziaki.

Kakhuri Gvinis Marani Margaliti 2018
31,99zł
Czerwone, półwytrawne
Auchan

Aromat zaskakuje nawet niezłą głębią, męczących, duszących, słodkich nut nie stwierdzono, mamy za to wyraźne nuty śliwki, wiśni, odrobinę konfitury i wiśniowej nalewki. Przyzwoity bukiet, wyraźny, „ciemny”, można się nim chwilę podelektować.

Wino ma słuszną dawkę kwasowości i niestety suchą, łodygową taninę. Generalnie całe jest dość grubo ciosane i szorstkie, ma co prawda przyjemną nutę słodkiej śliwki, ale przykrywa ją pikantność, gorzkawa ziołowość i wspomniana wcześniej niewkomponowana, sucha tanina.

Nie porwało nas to wino, za mało ma wdzięku i uroku. Może dla kogoś taki wilk w owczej skórze będzie miłym zaskoczeniem, u nas konsternacja mieszała się z rozczarowaniem.

2/5