La Bien Pinta Verdejo 2018

Nazwa wina: La Bien Pinta Verdejo 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Verdejo, czyli hiszpańska odpowiedź na dominujące obecnie rynek białych aromatycznych win sauvignon blanc. Lubimy verdejo – wina z niego są często niedrogie, smaczne i odświeżające. Na lidlowych półkach znaleźliśmy dzisiaj butelkę w przystępnej cenie. Lato w pełni więc przydałaby się w arsenale kolejna flaszka do zadań piknikowych – sprawdzamy!

La Bien Pinta Verdejo 2018
19,99zł
Lidl
Białe, wytrawne

Nowoczesna etykieta, z której popaćkana farbą pani przesyła nam buziaka zachęciła nas do kupna – brawo marketingowcy. Obyśmy nie okazali się naciągniętymi frajerami :)

Pierwszy kontakt z aromatem na to nie wskazuje – jest świeżo, trochę słodko, skórka z limonki, kwiaty i sporo nut zielonych. Po ogrzaniu i natlenieniu zapach robi się bardziej w stronę warzywnego, wychodzi też jakieś siano – dziwna sprawa. Jest to jednak na swój sposób intrygujące. Aromat na plusik.

W ustach klasycznie dla charakterystyki szczepu – wyraźnie zaznaczona kwasowość, średnie ciało i sporo smaku – nuty dość jednowymiarowe, bo poruszamy się między limonką, cytryną a zielonym jabłkiem (plus może szczypta nut ziołowych na finiszu), ale dobrej jakości i przyjemne. Finisz jest odświeżający, dość długi, ze szlachetną goryczką.

Dobre, klasyczne, niebanalne verdejo. Dla fanów aromatycznych wytrawnych z zaznaczoną kwasowością pozycja może nie obowiązkowa, ale na pewno warta uwagi.

4/5