La Mona Moscatel Semidulce

Nazwa wina: La Mona Moscatel Semidulce
Rodzaj wina: Białe, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 19,99 PLN

 

Wino krzyczy do nas z daleka - weź mnie! Niestety nabieramy podejrzliwości, bo robi to w bardzo tani sposób - niebieska butelka, jakiś śmieszny małpiszon na etykiecie, wywalone na pierwszy plan certyfikaty Eko... Myślicie, że będzie miało coś do zaoferowania oprócz tych "atutów"?

La Mona Moscatel Semidulce
19,99zł
Lidl
Hiszpania, białe półsłodkie

W nosie nie mamy może całej perfumerii, ale da się wyczuć znajome z moscateli nuty słodkich kwiatów, róży, jaśminu, pomarańczy. Nie jest przesadnie słodki, da się go wąchać dłuższą chwilę bez zmęczenia. Po części to też "zasługa" średniej intensywności aromatu, więc nie popadajmy w zachwyty. Nochal poprawny.

W ustach słodko i cukierkowo, nie ma prawie nic kwasowości, smaki też są raczej jałowe i trudnorozpoznawalne - poza oczywiście cukrem, który rozgościł się w naszych ustach jak Janusz przed telewizorem, przemknęła gdzieś mgiełka słodkich pomarańczy, brzoskwiń i kwiatów. Finiszuje raczej krótko i pozostawia landrynkowy posmak.

Chyba więcej funduszy poszło na dizajnera niż winemakera - fancy flaszka, a w środku lekko poperfumowana słodka lemoniada. Nie mówimy, że niepijalne, po prostu białe półsłodkie jakich wiele. Wybierając je zdajcie sobie sprawę, że kilka złotych dopłacacie do niebieskiej butelki - bo samo wino porównywalne z innymi poniżej piętnastaka.

2,5/5