Toksyczny Mściciel atakuje w Winny Wtorek

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Lambrusco Emilia IGT Frizzante Amabile / Casa Vinicola Morando Rodzaj: czerwone, półwytrawne Cena: 9,90 PLN Miejsce zakupu: Biedronka Ocena: niepijalne

Gabriel z okazji Winnego Wtorku zaszalał, a ja postanowiłem tym razem przyoszczędzić. Parę dni przed Nowym Rokiem przeglądałem sklepowe półki w poszukiwaniu przyzwoitych bąbelków w cenie do trzech dych. I tu puchy, w Lidlu wymiotło Cavę za 30PLN, na placu boju został tylko Szampan Bissinger (skądinąd niezły). W Biedronce tylko musujące Martini i Lambrusco. No właśnie, coś mnie tknęło. Bo skoro kiedyś piło się Sowietskoje Igristoje, to czemu nie spróbować, co dziś można dostać musującego w cenie do 10PLN?

I tu niestety wtopa. Lambrusco Emilię piliśmy w gronie 4 osobowym w przeddzień Nowego Roku. Chwała, że nie było to jedyne wino tego wieczoru. W zapachu: paździerz, Ikea, celuloza (to Aron), rozpuszczona tabletka z multiwitaminą (to K. i żona), skwaszona hop-cola (to ja). W smaku tragedia: przekwaszony barszcz, skisła kapusta. To by było chyba na tyle. Butelka poszła do wylania, kieliszki nie zostały opróżnione nawet w 1/5. Wino klasy B, odpowiednik Toksycznego Mściciela w dziedzinie trunków. Tylko dla koneserów złego smaku.