Landgraf Hessen Rheingau Riesling 2018

Nazwa wina: Landgraf Hessen Rheingau Riesling 2018
Rodzaj wina: Białe, Półwytrawne
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 49,99 PLN

 

Pięć dyszek poszło w… kieszeń sprzedawcy. No cóż, raz na jakiś czas można. Potrzebowaliśmy eleganckiej flaszki na prezent dla cioci Krysi, która ofertę dyskontów zna na wylot.

Landgraf Hessen Rheingau Riesling 2018
49,99zł
Faktoria Win
Białe, półwytrawne

Aromat mógłby być nieco intensywniejszy, ale trzeba przyznać, że jest ładny. Nuty brzoskwini, dojrzałych cytrusów i kwiatów w tle. Pod wpływem czasu bukiet ewoluuje w słodką stronę dojrzałych owoców i jest to ewolucja bardzo przyjemna dla nosa.

W ustach znajdziemy dawkę słodyczy, która jest bardzo umiejętnie kontrowana żywą kwasowością. Wino jest bardzo smaczne, z nutami dojrzałych nektarynek, czerwonego jabłka, odrobiną ziołowej goryczki (nie bójcie się, to tylko muśnięcie, nadaje nieco charakteru winu). Finiszuje niespiesznie, zostawiając słodko-brzoskwiniowy posmak.

Elegancko skrojone wino w eleganckiej butelce, pod elegancki deser, albo do wypicia solo na pikniku czy przy Netflixie. Jesteśmy bardzo na tak! Dla samego trunku. Bo dla ceny to już średnio – nie obrazilibyśmy się za chociaż dyszkę obniżki. Ale nie mierzmy wszystkich swoją miarą – jeśli kogoś nie boli wyłożenie pięciu dych, to będzie zadowolony z zakupu.

4/5