Le Grand Noir Cabernet Syrah 2018

Nazwa wina: Le Grand Noir Cabernet Syrah 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Le Grand Noir Cabernet Syrah 2018
29,99zł
Żabka
Francja, Langwedocja


W aromacie znajdziemy i coś z caberneta, i coś z syrah. Po tym pierwszym mamy wyraźne nuty czarnej porzeczki i papryki, po drugim odrobinę pieprzu i akcent jakby… fiołków? W każdym razie mocna, soczysta owocowość przełamana jest muśnięciem świeżości. Przyjemnie!

Po pierwszym łyku czujemy już, że będzie to tzw. „crowd pleaser” – wino, które zadowoli wielu. Kwasowość jest jak na taki kupaż nieco wycofana, tanina wyraźnie zaznaczona, ale przede wszystkim robotę tutaj robi ciało, które, mimo tylko 0,5% więcej od malbeka czy merlota z tej serii, wydaje się zdecydowanie bardziej wypełniać usta, niosąc pokłady czarnych porzeczek, wiśni w likierze, czekolady i pieprzu. Do pełni szczęścia brakuje tylko nieco finiszu, wino ulatuje z ust szybciej niż spodziewanie, ale nie psuje to ogólnego dobrego wrażenia.

Dla nas nie jest to najlepsze wino z serii, ale obstawiamy, że dla wielu będzie – ma sporo cech pożądanych przez winomanów – rozsądną kwasowość, wyraźną, ale gładką taninę i krągłe ciało. Zapamiętajcie więc tę etykietę i sprawdźcie, czy nie wystawilibyście mu o punkt więcej niż my – jest na to duża szansa!

4/5