Le Grand Noir Sauvignon Blanc 2018

Nazwa wina: Le Grand Noir Sauvignon Blanc 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 27,99 PLN

 

Testowaliśmy jakiś czas temu roński blend od Le Grand Noir - wypadł świetnie. Czy Sauvignon Blanc z charakterystyczną czarną owcą na etykiecie okaże się równie kozackie?

Le Grand Noir Sauvignon Blanc
27,99 zł
Żabka
Białe, wytrawne
Francja, Langwedocja-Rousillion

Zapach dość skryty jak na SB, z początku przeszkadza aromat mokrego, szarego papieru toaletowego. Szczęśliwie po chwili wyparowuje. Tlen ujawnia świeżego ananasa, skórkę limonki, agrest i beton po deszczu. Nie jest źle, ale większej ekscytacji nie stwierdzono.

W ustach dość solidnie zbudowane, chrupka kwasowość uruchamia ślinianki. Cytrusy z limonką i gorzkim grejpfrutem na czele wybijają się na pierwszy plan. Wytrwale szperając znajdziemy trochę melona i papierówki, majaczy trawa cytrynowa. Posmak jest grejpfrutowy, gorzkawy i oczyszczający, całkiem długi i świeży.

Plan na to wino był prosty jak drut - ma być kwaśno, orzeźwiająco, wyraziście. Jest trochę jednostajnie, co nie znaczy, że nudno. Nie zapada głęboko w pamięć, ale daje radę - na niespodziewaną wizytę teściów nie będzie najgorszym wyborem. Pamiętajcie tylko o natlenieniu - obudzi się i zgubi wspomniany zapach namokniętej rolki.

3,5/5