Le Parisien

Nazwa wina: Le Parisien
Rodzaj wina: Białe, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Faktoria Win
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 22,99 PLN

 

Białe półsłodkie chardonnay niewiadomego pochodzenia (poza tym, że z Francji), za to z wesołą etykietą. Może jego przesłanie jest takie, żeby cieszyć się życiem i za dużo nie rozmyślać? Sprawdźmy, czy nastroi nas w tę stronę.

Le Parisien
22,99zł
Francja


Aromat jest zaskakująco przyjemny, świeży, mocno kwiatowy, za kwiatami kryją się dojrzałe cytrusy i owoce tropikalny. Mięciutki, fajny, taki wiecie – dziewczęcy zapach. Jak damskie letnie perfumy. Dobrze się nam kojarzy. Jedziemy dalej.

W ustach równie miękko i puszyście jak w nosie – kwasowość nieco schowana, na szczęście w związku z tym nie przesadzili z cukrem – można popijać dużymi łykami bez szybkiego zmęczenia. W smaku wybija się nuta słodkiego melona, dojrzałych brzoskwiń i zielonego jabłka – wszystko w lekko cukierkowym klimacie, ale, sami jesteśmy zaskoczeni, w dobrym tego słowa znaczeniu.

Pijąc to wino nie jesteśmy zmęczeni – jak na półsłodkie wino oparło się niebezpieczeństwu bycia ulepkiem i zachowuje jako taki balans. Już pite solo wchodzi gładko, a pod sernik babci Krysi – to będzie czad!

3,75/5