Les Combeles Bordeaux Blanc

Nazwa wina: Les Combeles Bordeaux Blanc
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Stacja paliw BP
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Les Combeles Bordeaux
29,99 zł
Czerwone, wytrawne
Francja, AOC Bordeaux

Wino z apelacją jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich świata, klasyczna etykieta ze szkicem "chateau", złote litery - może się podobać. Klasyczne szczepy dla białego Bordeaux - sauvignon blanc i semillon - lubimy to połączenie, także nie chcielibyśmy się zawieść.

Wita nas ciekawy aromat - są nuty skórki cytryny, grejpfruta, szczypta słodkiego melona, akcent trawiasty oraz mocno zaznaczona mineralność typu kredowo-siarczanej. Zapach jest naprawdę intrygujący, charakterny i całkiem intensywny. Łapiemy się na tym, że celowo opóźniamy wzięcie pierwszego łyka - niech to będzie najlepszy dla niego komplement.

Wino nie jest przesadnie wytrawne, kwasowości jest tyle, ile trzeba, by przyjemnie uszczypnęła, ale nie wykręciła, smak jest cytrusowo-trawiasty o wąskim paśmie, do tego niestety krótko utrzymuje się w ustach ustępując miejsca nieco zbyt goryczkowemu finiszowi oraz uczuciu rozgrzewania przełyku przez niewkomponowany alkohol. Wino miało potencjał na bardzo dobre, zabrakło niestety harmonii, balansu i nieco klasy, jeśli chodzi o smak. Ale hej, i tak jest smaczne. Za 3 dyszki na stacji, gdzie od tej kwoty właściwie flaszki się zaczynają, na pewno nie jest to zły wybór!

3/5