Les Combelles Bordeaux

Nazwa wina: Les Combelles Bordeaux
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Stacja paliw BP
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Les Combelles Bordeaux
29,99 zł
Czerwone, wytrawne
Francja, AOC Bordeaux

Wino z apelacją jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich świata, klasyczna etykieta ze szkicem "chateau", złote litery - może się podobać. Jeśli gospodarz przyjęcia nie wie, że w Bordeaux produkuje się również całe mnóstwo taniego anonimowego wina, zaplusujecie już na starcie.

Pierwszy nos zapowiada nam dokładnie takie Bordeaux, jakiego nie chcemy kupić w tej cenie - jest nieśmiały jak kujon na szkolnej dyskotece, anonimowy, blady. Po mocniejszym wciągnięciu powietrza możemy jednak doszukać się bądź co bądź ładnego zapachu wiśni, czereśni, może owoców leśnych. Z drugoplanowych zapachów, tła dla tej chuderlawej owocowości mamy odrobinę zwietrzałej skóry i czarnego pieprzu. Dajmy mu szansę w ustach...

...a tu jest ciekawiej. Na pozór. Mamy zaznaczoną kwasowość oraz młodą zadziorną taninę - pierwsze odczucie w ustach daje niezłego kopa kubkom smakowym. Głębi nie ma tu za wiele, w środkowym odczuciu w ustach (przed finiszem) mamy pustkę, którą przykrywa dopiero pikantny, pieprzny koniec. Szkoda, bo wino sprawia przez to wrażenie kanciatego, szorstkiego i zdecydowanie mało eleganckiego. Za 3 dyszki - nie warto, nawet na stacji benzynowej.

2/5