Ciągle nie to lato

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Tempranillo Mezquiriz 2010 / Hiszpania Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 9,99 Miejsce zakupu: Lidl Ocena: **, dość dobre

Pisać o roczniku w przypadku win do 30 PLN? Znawcy i koneserzy popukają się w głowę. A jednak, wraz z nadejściem jesieni czekam na nowy rocznik Tempranillo Mezquiriz z Lidla. O tym winie już kiedyś pisałem, rocznik 2006 był rewelacyjny i pokazał mi, że wino grubo poniżej trzydziestu złotych może smakować. Ba, może smakować wyśmienicie. Od tego czasu kolejne edycje Temranillo Mezquiriz raczej rozczarowują, ale spróbować i tak muszę.

Rocznik 2010 w zasadzie nie różni się bardzo od rocznika 2009. Znowu, mamy tu przeciętne tanie hiszpańskie Tempranillo. Wino zdecydowanie lepsze od tanich Sophii, czy popłuczyn po Byczej Krwi, które sprowadza się do Polski, ale poza tym nic specjalnego. W zapachu czuć głównie alkohol, spod niego przebijają się lekkie nuty śliwki. Ogólnie, jak na młodziaka i na wino poniżej 10 złotych, mogło być gorzej. W smaku cierpkie, mocne garbniki, lekki gaz, wino chyba ciągle jeszcze lekko pracuje. Nie ma się co rozpisywać. Nie jest tragicznie, nie jest fantastycznie, do zobaczenia za rok.