Loios Tinto 2018

Nazwa wina: Loios Tinto 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 14,99 PLN

 

Kolejne już Alentejano z Biedry. Ale dopóki trzymają przyzwoity poziom, raczej nam się nie znudzą. Nie przedłużając sprawdzamy popularnego Loiosa w roczniku 2018.

Loios Tinto 2018
14,99zł
Biedronka

Czerwone, wytrawne
Portugalia, Alentejo

Nos jest świeży, wystarczająco mocny, żeby go czuć wyraźnie parę centymetrów od kieliszka. Soczyste śliwki i fiołki z mięta mogą się podobać. Uparciuchy znajdą trochę lukrecji, anyżu, nuty pieprzu, malin i jagód. Kropką nad “i” są tytoniowe liście. Aromat jest co prawda bezpośredni i łatwy w odbiorze, ale bardzo przyjemny i zapewnia mnóstwo frajdy.

W ustach dostarcza sporo świeżości, wraz z nutami ciemnych owoców: śliwki, jagody, dojrzałej wiśni. Są i fiołki, jest lukrecja, szczodra szczypta cynamonu. Trochę alkoholowe, ale nie doskwiera to mocno; pomaga za to zbudować trochę ciała, choć jakoś masywne nie jest. Świetna kwasowość, wyważona i wkomponowana. Przyjemne taniny, nie przegięte i chociaż świeże to nie dają uczucia drapania. Finisz taki se, ale do przeżycia.

Loios jest łatwo przyswajalny, świeży, owocowy, ładnie wybalansowany. Na pewno nie jest to flaszka o której się długo pamięta, wielce ciekawa czy intrygująca. Ale ma w sobie pewien urok, który sprawia, że spędzimy przy nim kilka leniwych wieczorów. No i za trzy dychy mamy dwie:)

3,75/5