Los Cardos Dona Paula Chardonnay 2019

Nazwa wina: Los Cardos Dona Paula Chardonnay 2019
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Netto
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Netto nigdy nie było naszym pierwszym wyborem, jeśli chodziło o miejsce zakupu wina… Ba, nie było nawet drugim ani piątym. Oferta była nudna, słaba i mała. Ale ostatnio, zaciekawieni remontem naszego osiedlowego marketu, wybraliśmy właśnie je. I faktycznie, razem z odświeżeniem dizajnu (wygląda teraz naprawdę dobrze, jak jakieś delikatesy premium :) ) ich piwniczka też dostała chyba drugie życie – wybór jest większy, a wina prezentują się zdecydowanie ciekawiej. Kupiliśmy kilka butelek.

Los Cardos Dona Paula Chardonnay 2019
24,99zł
Białe, wytrawne
Mendoza, Argentyna

W nosie nieco nieśmiałe, trzeba wziąć mocniejszy wdech, żeby odkryć jego wszystkie tajemnice (hej, to Argentyna, ale nie Torrontes, wszystko jest w normie ;) ), ale gdy już się to zrobi, przychodzi satysfakcja – cytrusy, garść owoców tropikalnych i sporo kwiatowego tła – bardzo przyjemny, słodkawy, „dziewczęcy” aromat.

W ustach jest bardzo dobrze zbalansowane – umiarkowana kwasowość, szczypta słodyczy – to wino podejdzie większości odbiorców. Do tego powtarzające się z nosa nuty cytrusów i owoców tropikalnych. Finisz przynosi mgnienie szlachetnej goryczki i znika nieco zbyt szybko.

Fajne, odświeżające, bardzo „easy drinking” – porządne, komercyjne wino balkonowe. Zdecydowanie jeden z lepszych zakupów w Netto ostatnimi czasy.

3,75/5