Los Haroldos Malbec 2017

Nazwa wina: Los Haroldos Malbec 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 28,99 PLN

 

Żabkowa propozycja Malbeca stawia na prosty, czysty design etykiety i elegancką butelkę. Czy to tylko zmyłka, czy w środku kryje się coś dobrego? Prezentujemy wnioski po wypiciu Mendozy dostępnej w wielu miastach niemal na każdej ulicy.

Los Haroldos Malbec 2017
28,99 zł
Żabka
Czerwone, wytrawne
Argentyna, Mendoza

Nos jest średnio intensywny, przytulny i trochę słodki. Ciemna śliwka w czekoladzie i jeżyny to pierwsze, co przychodzi na myśl. Zapach jest jeszcze świeży, przyjemny, wręcz upajający. Dodatek tlenu uwalnia nutkę mielonego pieprzu i zielone aromaty przypominające rośliny doniczkowe z balkonu babci. Całość jest zdecydowanie apetyczna i zachęcająca do dalszej eksploracji.

Smak ma świeżutki i zdaje się, że powinno jeszcze poleżeć kilka wiosen, żeby osiągnąć szczyt formy. Mleczna czekolada, czerwone porzeczki i maliny to podstawowe skojarzenia, jest cynamon, licowana skóra i “malbekowa”, zielona, ładnie wkomponowana gorycz. Kwasowość wyważona, podobnie jak gładka i delikatna tanina. Wino jest solidnie zbudowane, pewne siebie, ale nie męczące. Pozostawia raczej krótki, waniliowo-czekoladowy posmak z nutą pikanterii- dla jednych będzie świetny, innych znuży znaczna słodycz. Nam się podoba.

Zabawne, popowe wino. Tak powinien smakować Malbec w okolicach trzydziestu złociszy. Wszystko jest na swoim miejscu, ale warto poczekać, aż będzie dojrzalsz e- więcej głębi, niuansów i byłaby maksymalna ocena. Ale i tak jest dobrze. Me gusta.

4,5/5