M. Chapoutier Cotes du Rhone 2018

Nazwa wina: M. Chapoutier Cotes du Rhone 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Aldi
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 24,99 PLN

 

Jako znani ultrasi Doliny Rodanu, słysząc pogłoski o kolejnej dobrej flaszce z tego regionu, nie mogliśmy postąpić inaczej, jak wskoczyć w najbliższy autobus i ruszyć do... Aldi. Nie jest to pierwszy sklep, o którym myślimy planując zakup wina, więc ciekawość jest podwójna.

M. Chapoutier Côtes du Rhône 2018
24,99zł
Aldi
Francja, Dolina Rodanu

Wow, już sam aromat wynagradza nam nadrobione w podróży do Aldi kilometry. Soczysty, skoncentrowany owoc, mix czerwonych i czarnych jagód. W tle czają się nuty słodkiej wanilii od dębu i odrobina pikantnej pieprzności, a także rustykalny akcent wiejskiego obejścia - tak jak lubimy. Nie trzeba specjalnie głęboko wkładać nosa w kieliszek, żeby to wszystko poczuć - intensywność jest na dobrym poziomie. Jeden z lepszych nosów Cotes du Rhone, jakie czuliśmy w tej cenie.

W ustach niemało ciała, płyn niespiesznie przelewa się przez usta, niosąc prawdziwą owocową intensywność, podszytą lekko akcentami beczkowymi, a całości charakteru dodaje zaznaczona kwasowość i wyraźna, choć całkiem gładka tanina. Finiszuje długo, z przyjemnie zadziorną pikantną nutą.

Naprawdę nie wiemy, do czego moglibyśmy się przyczepić. W kategorii marketowy Francuz to wino ma wszystko, czego szukamy - dobry, wielowątkowy aromat, soczysty owoc, muśnięcie beczki, nieco głębi i elegancji. Wychodzi na to, że i w Aldi można znaleźć dobrą Dolinę Rodanu. Flaszka do zdecydowanego zapamiętania!

4,5/5