Macon Villages 2017

Nazwa wina: Macon Villages 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Apelacja Macon jest fajnym kompromisem dla tych, którzy koniecznie chcą Burgundię, ale nie pasuje im wysoka cena Chablis (o Montrachet nie wspominając), ani ich zimny charakter. Wina te mają łagodniejszy charakter oraz lepszą relację ceny do jakości, choć naturalnie nie zapominajmy, gdzie jesteśmy - która i tak jest poniżej przeciętnej. Lidl za trzy dyszki proponuje nam Macon Villages, czyli teoretycznie półkę wyżej od podstawowego Macon. Sprawdźmy, czy zaspokoi nasze burgundzkie żądze.

Macon Villages 2017
29,99zł
Lidl
Białe, wytrawne

W nosie przeciętna intensywność, ale w sumie tego się po chardo spodziewaliśmy. Bukiet za to jest szeroki i przyjemny, są nuty zielonego jabłka, gruszki, nieco cytrusów i bardzo delikatna nuta drożdżowo - śmietankowa.

W ustach jest nieźle skrojone, o średnim ciele i zaznaczonej, choć niedominującej kwasowości, z nutą chrupkiego jabłka, ale też niejaką kremowością w strukturze, posmakiem skórki cytrynu i szlachetną goryczką na całkiem długim finiszu.

Nie jest to może niesamowite wino, o którym będziemy nie wiadomo ile dyskutować, ale trzeba uczciwie przyznać, że smakuje jak południowy Burgund. Tyle, że w wersji dla przedszkolaków. Ale w tej cenie, w tym regionie, wybrzydzać nie wypada. Za trzy dychy dostać coś, co chociaż trochę jest w oczekiwanym stylu? Deal.

3,25/5