Marca Trevigiana Zago Sauvignon Blanc 2018

Nazwa wina: Marca Trevigiana Zago Sauvignon Blanc 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Fine Wine
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 38,00 PLN

 

Marca Trevigiana Zago Sauvignon Blanc 2018
38,00zł
Fine Wine
Białe, wytrawne

Aromat prezentuje się naprawdę pysznie, i tylko odrobine za niska intensywność powoduje, że nie klaszczemy z wrażenia. Ale tylko odrobinę! Poza tym są bardzo przyjemne, na wpół dojrzałe cytrusy, nuta brzoskwini i wyraźny ślad bardzo słodkiego jabłka. Po dłuższej chwili obracania płynem w kieliszku dochodzi subtelna, ostrzejsza nuta ziołowa.

W ustach mamy odrobinę rześkiej kwasowości (na średnim poziomie), sporo owocowej, brzoskwiniowej słodyczy i wyraźne nuty kwaśnej skórki z cytryny. Bardzo przyjemny to miks, w pierwszej chwili masz wrażenie zdecydowanej miękkości i potulności tego wina, by w ułamku sekundy dostać może nie strzał, ale zdecydowane muśnięcie rześką kwasowością. Wino w ustach zostaje solidną chwilę pozostawiając limonkowy posmak.

Dobre, naprawdę dobre. Pokazuje nieco inne podejście do sauvignon blanc, więc jeśli nudzi już Was Nowa Zelandia, to jest to coś dla Was. Wyraziste, słodko-kwaśne, takie jak trzeba w letnie, ciepłe wieczory, albo do dotrzymania towarzystwa rybnym tapasom. Cena do jakości zdecydowanie rozsądna. Polecamy!

4/5