Marchigue Panul Cabernet Sauvignon Reserve 2018

Nazwa wina: Marchigue Panul Cabernet Sauvignon Reserve 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Auchan, Carrefour, Intermarche, Makro, Selgros, Stacja paliw Lotos, Stokrotka, Żabka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 (Stacja Lotos), 27,99 (Żabka) PLN

 

Chile często oferuje porządne wina w dobrych cenach. Za trzydzieści peelenów spodziewamy się intensywnego smaku owoców, bez napinki, ale z charakterem. Czy Lotos wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom?

Marchigue Panul Cabernet Sauvignon Reserve 2018

29,99zł
Czerwone, wytrawne
Chile, Colchagua

W nochalu wiśniowo-lukrecjowe z dodatkiem czarnej porzeczki, dość intensywne, raczej świeże. Nie znajdziemy tu kolejnych pięter aromatu ujawniających swoje walory, ale zapach jest mocno owocowy i soczysty, o krótkiej przygodzie z beczką świadczy zarys wanilii, cynamonu i skóry.

Całkiem dobrze się to pije- balans jest świetnie zachowany. Odpowiednio kwaśne, skupione na owocach czarnej porzeczki, jagody i czereśni, mocna ale nie upierdliwa tanina znajdzie wielu fanów. Dodajmy niezłe ciało w wadze półciężkiej i całkiem wyrazisty, owocowo-waniliowy finisz i mamy smakowity przykład nowoświatowej szkoły Caberneta.

W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Jeśli owocowy, bezpretensjonalny styl Nowego Świata to twoja bajka, do tego nie żal Ci małej fortuny jaką są trzy dychy, to Lotos ma coś pod Twój gust.

4/5