Marlborough Bay Sauvignon Blanc 2018

Nazwa wina: Marlborough Bay Sauvignon Blanc 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben, Faktoria Win, Selgros
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,00zł PLN

 

Sauvignon Blanc nigdy dość, a zwłaszcza w wydaniu nowozelandzkim. Tę flaszkę spotkamy w wielu sklepach, także często może być okazja do jego kupna. Dobrze, gdyby okazało się co najmniej przyzwoite.

Marlborough Bay Sauvignon Blanc 2018

29,00zł
Białe, wytrawne
wino szeroko dostępne

Znane i lubiane S-B z Nowej Zelandii posiada bardzo przyjemny aromat limonki, białych kwiatów, agrestu oraz słodkich owoców jak liczi/melon w tle. Zapachy może nie buchają z kieliszka z wielką siłą rażenia, ale i tak intensywność jest na ponadprzeciętnym poziomie, jak przystało na szczep aromatyczny. Dzięki temu nie zmęczy też naszych nozdrzy, jeśli przyjdzie nam z nim obcować dłużej niż jeden kieliszek.

Kwasowość jest wyraźnie zaznaczona, chrupka, odświeżająca kubki smakowe. Cytrusowo-trawiasty smak jest wyraźny i dobrej jakości, a na podniebieniu utrzymuje się przyzwoitą chwilę. Jest dobrze skrojone, zbalansowane, o średniej wagi ciele.

Wino jest bardzo poprawne, smaczne i gastronomicznie użyteczne. Nieco techniczne, zrobione "jak trzeba", bez wielkich uniesień w żadną stronę, ale dobrze mieć taką flaszkę pod ręką, dostępną za rogiem nawet późnym wieczorem - podejrzewamy, że nie raz uratuje nas z winnej opresji. Śmiało rekomendujemy.

4/5