Masseria Borgo Dei Trulli Negroamaro Salento 2017

Nazwa wina: Masseria Borgo Dei Trulli Negroamaro Salento 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Srebrny medal popularności win z Apulii, po niekwestionowanym liderze primitivo, należy się negroamaro, zwłaszcza z okolic Salento. Charakterem są podobne, ale lubi od swego popularniejszego kuzyna być bardziej zadziorne. Zobaczmy, w którą stronę idzie ta flaszka.

Masseria Borgo Dei Trulli Negroamaro Salento 2017

29,99zł
Włochy, Salento
Czerwone, wytrawne

Charakterystyczne dla win z południa Włoch aromaty oczywiście się znajdą – jest ciemna śliwka, dojrzała jeżyna, odrobina skóry i czarnego pieprzu. Wszystko obraca się jednak w zaskakująco stonowanym, dalekim od przerysowanej dżemolady klimacie. Gdyby nie pożałowali na intensywności aromatu, byłoby doskonale. Ale i tak plusik na starcie.

W ustach kwasowość zaznaczona, lecz nie dominująca – jest jej na tyle, by stworzyć zgraną harmonię z subtelną słodyczą na finiszu oraz taniną, która mimo, że obecna, jest gładka i smukła. Ciało wagi średniej niesie smak niesłodzonego dżemu śliwkowego, szczypty wanilii, skóry i kakaa.

Nie jest to może mistrzostwo świata, smaki mogłyby bardziej wypełniać usta i prezentować więcej „głębi”, ale wtedy byśmy mieli flaszkę idealną. A tak dostajemy bardzo dobrze skrojony, nieprzesadzony w żadną stronę trunek, który pokaże hejterom Apulii, że to nie tylko przesłodzone, mdłe, winne konfiturki, ale też wyważone eleganckie wina. Jak to prezentowane negroamaro. Polecamy!

4/5