Masseria Borgo Dei Trulli Salice Salentino 2016

Nazwa wina: Masseria Borgo Dei Trulli Salice Salentino 2016
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Duży Ben
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Miłośnicy win z obcasa włoskiego buta, słonecznej Apulii, widząc obco brzmiącą nazwę na etykiecie mogliby nieopatrznie pominąć tę flaszkę – Salice Salentino to mniej znana apelacja z tego regionu, wytwarzająca wina głównie z drugiej po primitivo gwiazdy Apulii – negroamaro. Sprawdźmy ją!

Masseria Borgo Dei Trulli Salice Salentino 2016

29,99zł
Włochy, Salice Salentino
Czerwone, wytrawne

Na dzień dobry strzał po nosie miękkim, głębokim, złożonym aromatem z wpływami śliwki w czekoladzie, ciemnej czekolady, czarnej porzeczki w waniliowym sosie. Po natlenieniu uwalnia nieco więcej mokki i słodkich owocowych nut. Przyjemny, ciekawy, chce się wręcz utopić w nim nos. Mniam.

Wino w ustach śmiało się rozpycha, wypełniając je po brzegi mocnym, wyraźnym smakiem czarnej porzeczki, konfiturowej śliwki, mokki. Po chwili dołącza nieco słodsza nuta wanilii, by skończyć się finiszem ze śladem czarnego pieprzu i smagnąć usta delikatną taniną. Nad wszystkim czuwa pełne ciało, jak pies przewodnik prowadzące po języku tę wycieczkę smaków, oraz uszczypnięcie kwasowości, nie pozwalając nam się zmęczyć degustacją.

Wino, którym zadowolicie niejedno podniebienie. Silne i eleganckie zarazem. Spektakularne i smaczne. Dalibyśmy za nie spokojnie dychę więcej niż kosztuje. A przyznacie, w naszych ustach to spory komplement.

4,75/5