Matile Merlot 2018 Selekcja Makłowicz

Nazwa wina: Matile Merlot 2018 Selekcja Makłowicz
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Stacja paliw BP
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 28,99 PLN

 

Matile Merlot 2018
28,99 zł
Czerwone, wytrawne
Włochy, Umbria

Sięgnięcie po wino z "Selekcji Makłowicz" sprawia, że oczekiwania rosną jak czarodziejska fasola - w końcu Pan Robert z niejednego pieca chleb jadł i kto jak nie on dobrze nam doradzi? Eh, żeby to było takie proste... Sprawdźmy lepiej, co sobą reprezentuje zawartość butelki...

W kieliszku zastajemy aromat niestety wątły i skryty, chwila gimnastyki i intensywnego pociągania nosem przynosi w końcu pierwszą gamę doznań - jest całkiem świeżo, czerwono - czereśnia, truskawka, trochę wiśni. Jednowymiarowy to jednak aromat i mimo doskonalonych na tym portalu cały czas zdolności oratorskich nie znajdujemy dla niego więcej epitetów.

W smaku wino nie jest złe, ale bardzo delikatne i dość wodniste. Czuć świeżą, przyjemną wiśnię, pestkę, trochę polnych ziół i pieprzu na finiszu. Smaki są jednak na niskim rejestrze. Kwasowość jest średnia, tanina niska, finisz krótki. Smaczne ale nie można oprzeć się poczuciu bylejakości tego trunku. Nikt nie powinien skrytykować, nikt się nie zachwyci. Do bólu bezpieczny wybór z cyklu "można, ale po co?".

2/5