Mezquiriz Chardonnay Fermentado En Barrica 2017

Nazwa wina: Mezquiriz Chardonnay Fermentado En Barrica 2017
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Lidl
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 16,99 PLN

 

Mezquiriz to marka specjalizująca się w robieniu wrażenia za małą kasę - mają pijalną podstawkę za dychę, reservę poniżej dwóch, a teraz w łapy nam wpadło białe wino fermentowane w beczce za nieco ponad piętnastaka. Będzie wow, czy to tani chwyt marketingowy, pomagający wcisnąć byle jaki produkt? Sprawdźmy.

Mezquiriz Chardonnay Fermentado en Barrica 2017
16,99zł
Lidl
Hiszpania, Navarra

Aromat, mimo, że nieśmiały, to zaskakująco ładny - owocowy, całkiem świeży, z nutami cytryn, skórki jabłka. Dopiero na całkiem drugim planie majaczą gdzieś w oddali nuty od beczki - delikatne masło, prażony migdał. Bukiet jest ulotny, mało intensywny, trzeba się wysilić, żeby zdefiniować pojedyncze jego składowe - całość sprawia jednak przyjemne wrażenie.

W ustach bez szaleństw, dość płaskie i nieskomplikowane, ale koniec końców nie możemy mu odmówić bycia smacznym. Kwasowość jest wycofana, ciało średniej wagi niesie smak cytrusów, orzechów, subtelnej wanilii, finiszuje delikatnie z muśnięciem szlachetnej goryczki.

W porządku wino, taki beczkowy szardoniak w wersji demo - możecie go kupić, by sprawdzić, czy lubicie taki styl. Jeśli wam zasmakuje, to szukajcie poważniejszych flaszek tego typu. Ocena analogiczna do charakteru wina - nie za wysoka, nie za niska.

3/5