Łomża - Mezzek, do przerwy 1:0

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Mezzek, Cabernet Sauvignon 2007 Rodzaj: czerwone, wytrawne Cena: 20 PLN Miejsce zakupu: Wino ogólnodostępne Ocena: ***, polecane

Z okazji objazdu Polski północno-wschodniej przez zespół d3d* trafiliśmy do miasta dyskontów, w których nie sprzedaje się wina**. Świetna okazja do kontynuacji przeglądu win, które można kupić w każdym miejscu Polski. Tym razem do testów wybraliśmy wino Mezzek dystrybuowane w Polsce przez domainmenada. Trunek został nam polecony do recenzji przez jedną ze stałych czytelniczek.

Zaraz po otwarciu wino nie robi dobrego wrażenia. W zapachu pachnie klasycznie, jeżynowo, spod tego przebija jednak silny alkohol. Podobnie w smaku - mocne taniny, porzeczka, jeżyna, ale te wszystkie smaki zabija alkohol. Dziwnym to zresztą nie jest, krótki rzut oka na etykietę pokazuje, że Mezzek posiada 14% zawartości alkoholu. Po 45 minutach testu Mezzek okazał się niestety przegranym w porównaniu do pitej równolegle Łomży Export Miodowej (!). Łomża pachniała przyjemniej, z mocno wyczuwalnymi nutami miodowymi. Alkohol (5,7%) nie dominował smaku, a do tego dochodziły jeszcze przyjemne, orzeźwiające bąbelki.

Po przerwie i napowietrzeniu Mezzek nabrał jednak mocy wyrównując w rundzie drugiej. Alkohol zszedł na drugi plan, smak i zapach pozostały. Porządne, nieco ciężkawe wino. Polecamy. :)

-----

* d3d pozdrawia Białystok i Łomżę

** Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?