Monte da Ravasqueira Reserva da Familia 2018

Nazwa wina: Monte da Ravasqueira Reserva da Familia 2018
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 29,99 PLN

 

Nie było jeszcze wina z winnicy Ravasqueira, które dostało by tu kiepską ocenę, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie, koło nowego (?) wina z serii. Reserva da Familia zdaje się być najpoważniejszym winem z serii, cena z resztą to potwierdza. Co ciekawe, znaleźliśmy je zupełnie przypadkiem, na dolnej półce naszej Biedronki, stały sobie nieśmiało cztery butelki. No to co, zobaczmy, co to warte.

Monte da Ravasqueira Reserva da Familia 2018
29,99zł
Biedronka
Portugalia, Alentejano

Aromat zdecydowanie nie każe się długo szukać po kieliszku - od razu daje strzał dojrzałych wiśni i śliwek po nosie, podkręconych delikatnie nutami drewna i wanilii, pojawia się też akcent ciemnej czekolady. Dobry balans między nutami owoców i dębu - podoba nam się!

W ustach jedziemy w stronę komercyjnej-aplauzowej czerwieni, gdyż: kwasowość jest obecna, ale delikatna, tanina jeszcze młoda, zadziorna, ale podana w rozsądnej ilości, krągłe ciało i duże pokłady smaków: owoce w lekko dżemowej odsłonie - jagody, konfiturowe śliwki, trochę słodkiej, beczkowej wanilii i finisz z posmakiem kawy i gorzkiej czekolady, trochę za krótki do tego stylu, ale bez dramatu.

Słuchajcie, to wino naprawdę może zrobić dobre wrażenie. Ma mnóstwo smaku, bogaty, ale dość delikatny charakter. Trochę kosztuje, ale jest warte tej kasy - klasa wyżej od podstawowej Ravasqueiry. Do maksa zabrakło nieco pazura, ale i tak jesteśmy bardzo na tak!

4/5