Monte da Ravasqueira Selecao do Ano 2017

Nazwa wina: Monte da Ravasqueira Selecao do Ano 2017
Rodzaj wina: Różowe, Półsłodkie
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 15,99 PLN

 

Różowych win świat pije ponoć coraz więcej. Kupiliśmy jedno w Biedronce- padło na Portugalię, w końcu właściciel sieci dyskontów tam odprowadza zyski i stamtąd ściąga hektolitry wina, więc iberyjskie flaszki stanowią sporą część biedronkowej oferty. Jak prezentuje się róż z ojczyzny właściciela ukochanego sklepu Polaków?

Monte da Ravasqueira Selecao do Ano 2017
15,99zł
Biedronka
Różowe, półsłodkie (choć dla nas raczej półwytrawne)
Portugalia, Alentejo

Zapach w średnich rejestrach, lekko wyłazi z kieliszka. Podgotowane truskawki i mieszanka suszonych, czerwonych owoców dają całkiem niezłe, słodkawe wrażenie. Obecna landrynkowe nuty. Nie znajdziemy tu głębi ale przyznajemy, że jest w porządku.

Z tą półsłodkością to tak bez zbytniej przesady. Cukier jest, ale nie czuć go w oczywisty sposób, co dla nas jest zdecydowanym plusem. Kwasowość jest w punkt aby utrzymać go w ryzach i nadać odpowiedniej rześkości- to kolejne pozytywne zaskoczenie. Dość lekkie, ale nie wodniste,momentami czuć widmo tanin. Bardzo świeże truskawki i nie do końca dojrzałe wiśnie kojarzą się jako pierwsze. Są i landryny, ale nie przesadne. Jest trochę przegotowanych wrażeń, ale dominują nad nimi świeżość i młodość. Przekłada się to na niezbyt żywotny, błyskawiczny finisz ale z fajnym “zielonym” posmakiem.

Pełne życia, świeże, zbalansowane wino. Proste, ale urocze. Chce się to pić- to na pewno. Fanom różu polecamy bardzo, pozostałym zalecamy spróbować, bo na domówkę bez spiny będziemy sami to kupować. Zwłaszcza, że cena niewygórowana. Pamiętajcie żeby je porządnie schłodzić!

4/5